Volvo XC40 Recharge Pure Electric Ultimate Single Motor

Volvo XC40 Recharge Pure Electric Ultimate Single Motor

Opsione Baze

Konsumi I Elektricitetit: 17.7kWh/100km
CO2 combined cycle 0 g/km
Autonomia elektrike: 506 km
Kapacitet bagazhi: 419 litra
Ngarkesat
Dyshemeja e këpucëve të palosshme me ndarës ngarkese dhe mbajtëse për çanta për blerje
Dera e pasme me hapje dhe mbyllje elektrike
Rrjetë ndarëse e dhomës së bagazhit
Ndarja e ngarkesës së përparme (e vendosur nën kapuçin e përparmë, 31 litra)

Karikimi
Kabulli per karikimin e baterise Mode 2, Type 2, 2.3 kW, 10A, single-phase with Schuko socket (7 m)
Kabulli per karikimin e baterise Mode 3, Type 2, max. 16 A, three-phase (6 m)

Kondicionimi
Pompë nxehtësie
Sistemi i cilësisë së ajrit të pastruesit të ajrit me zonë të avancuar të pastërtisë
Timoni me ngrohje elektrike
Klima e parkimit pas vrapimit
Kondcioner automatik i kontrolluar elektronikisht me dy zona
Ngrohës elektrik i kabinës
Sensori i lagështisë

Exterior
Dritat e mjegullës me teknologji LED
Lares te fenerëve me presion të lartë
Tavan panoramik me operim elektrik në xhami të laminuar
Pasqyre të jashtme me ngjyrë të zezë me shkëlqim
Disqe Alumini Black Diamond 19″ me 5 krahe
Kornizë xhami anësore me fund të zi me shkëlqim
Fenerët LED vetë-nivelues “Thor Hammer” me drita LED gjatë ditës dhe funksion kundër shkëlqimit
(Ndezur/Fikur)
Grila e përparme e mbuluar me kornizë dhe insert me ngjyrë të koordinuar me karrocerinë
Logoja ‘Recharge’ e gdhendur në shtyllën e tretë
Binarët e integruar të çatisë me veshje të zezë me shkëlqim
Pasqyra me dyer të palosshme elektrike me ndriçim në tokë
Bojë metalike si standard

Interior
Mbështetës i krahut qendror i përparmë me mbajtëse filxhani dhe kosh mbeturinash të lëvizshëm
Mbështetësi i krahut qendror i pasëm me mbajtëse filxhani
Antracite
Ngjyra e futjes së dekorimit të derës – Antracit
Kapëse e çantës në derën e kutisë së dorezave
Ndriçimi ‘nivel mesatar’
Inserte dekorative “Origin”
Doreza e marsheve prej lëkure sintetike me futje alumini
Mbrojtëse metalike të pragut të dyerve dhe logoja ‘Recharge’ në pjesën e përparme
Pasqyra me ndriçim
Tapete të brendshëm tekstili për dysheme
Tuneli qendror me fund të zi me shkëlqim
Ndarjet e ruajtjes në tunelin qendror (nën mbështetësen e përparme), në tunelin e anës së shoferit dhe në pjesën e përparme të tunelit
Timoni i rregullueshëm në lartësi dhe thellësi me tre fole prej lëkure sintetike ‘Sport’ me veshje metalike

Performanca
Timoni me fuqi adaptive
Transmision me një marsh EDT (Electric Drive Train)

Ndenjëset
Mbështetëset e kokës së jashtme të sediljeve të pasme me palosje elektrike
Sedilia e shoferit e rregullueshme elektrike
Sedilja e pasagjerit e rregullueshme elektrike
Sediljet e përparme me ngrohje
5 vende
Lirimi mekanik i sediljes së rreshtit të dytë
Tapiceri me pëlhurë premium ‘City Canvas’
Sediljet e përparme me jastëk të zgjatur përpara
Sedilje të tipit komfort
Mbështetje mesit (e rregullueshme elektrike me 4 drejtime) për sediljet e përparme

Siguria

Ndriçimi i sigurt në shtëpi – Aktivizimi në kohë i dritave të përparme
Ngarje pa çelës dhe hyrje pa çelës
Alarmi Volvo
AVAS – Sistemi i sinjalizimit të automjeteve me zë
Airbag me madhësi të plotë nga ana e shoferit dhe pasagjerit
Airbag gjuri në anën e shoferit
Mbyllje automatike e dyerve
Çelësi i kujdesit
Tasti i aktivizimit/çaktivizimit të airbag-it anësor të pasagjerit
Bllokues elektrik i papërshkueshëm nga fëmijët për dyert e pasme
Mbyllje e dyfishtë
Dritare anësore me xham të temperuar
IC – Perde e fryrë
Pikat e ngjitjes ISOFIX për sediljet e pasme jashtë
ISO-fix – Pikat e ankorimit në sediljen e pasagjerit të përparmë
Kompresori i lëvizshmërisë Volvo
Kompleti i ndihmës së parë
SIPS – Side Impact Protection System
Asistencë për Sigurinë – Ndihmë për Mbajtjen e Korsisë
Asistencë për sigurinë – Zbutja e korsisë përballë
Asistencë për Sigurinë – Informacion për Shenjat Rrugore
TPMS – Sistemi i monitorimit të presionit të gomave
Trekëndësh paralajmërues
WHIPS – Sistemi i mbrojtjes nga kamzhiku

Mbështetje për drejtimin e automjetit
Ndihma për shoferin – Ndihma për ndalimin e urgjencës
Ndihmë shoferi – Pilot Assist
Ndërgjegjësimi i Shoferit – BLIS me Ndihmën e Drejtimit
Ndërgjegjësimi i shoferit – Paralajmërimi dhe Zbutja e Përplasjes së pasme dhe Paralajmërimi i Trafikut të kryqëzuar
Ndihmë parkimi, përpara, pas dhe anash
Kamera parkimi 360°
Ekrani i shoferit 12.3”
EBL – Dritat e Frenave Emergjente
Ndihma për nisjen në kodër HSA, Ndihma për nisjen në kodër
Kontrolli i zbritjes nga kodra (HDC)
Kufizues i shpejtësisë
Sensori i shiut me funksion të muzgut
Pasqyra të jashtme dhe të brendshme me pamje të pasme me sistem elektrik kundër shkëlqimit
Mbështetja e biletave

Audio dhe Komunikimi
Sistemi audio Premium Sound Harman Kardon®
Nënvufer Fresh Air® 250 mm me membranë Mica
Apple CarPlay®
Bluetooth® me funksion pa duar dhe transmetim audio
Kontrollet me shumë funksione në timon
Shërbimi Dixhital* – Aplikacioni Volvo Cars
Shërbimet Dixhitale* – Shërbimet e integruara të Google: Google Maps, Google Assistant, Google Play Store Karikimi me induksion për telefonat inteligjentë
Marrja e radios dixhitale (DAB+)
Ekran me prekje me ngjyra 9” me format portret

Opsione Shtese

Ngjyra Onyx Black Metalike
Sedile Charcoal Connect Suede textile/Microtech in Charcoal interior
Disqe 20′′ 5-Spoke Black Diamond Cut

Paketa CLIMATE

Sedile te perparme me ngrohje
Timoni me ngrohje

Xhamat e Pasem te Erret
Pergatitja per Bllokimin ndaj Alkoolit
Heat Pump

Informacion i përgjithshëm
€65,280
Gjendja: E Re
KM te pershkruara: 0km
Viti 2022
Motorri Single Motor-252 HP
Karburanti: Elektrike
Ngjyra Jashte: Onyx Black Metalike
Karroceria: SUV
Trasmisioni: Automatike
Tipi Auto
Dyert: 5
Ulese: 5

  Emri (*)

  Email (*)

  Numer telefoni

  Subjekti

  Kalkulatori Financiar
  Çmimi i automjetit ( €)
  Norma interesit (%)
  Periudha (month)
  Paradhënie ( €)
  Llogarit
  Monthly Payment
  Total Interest Payment
  Total Amount to Pay