Edhe nëse nuk janë të modifikuara, sërish makinat Land Rover Defender janë të përbindshme. Por një firmë modifikimi në Britani sjell këtë “bishë” me gjashtë goma. Makina ka bojë ‘stealth’ dhe ndenjëse me lëkurë të kuqe, si të makinave të garave.

Lajme të mira për shoferët Volvo të cilët duan të kontrollojnë makinën e tyre vetëm nëpërmjet një ore në dorën e tyre. Kompania Suedeze ka njoftuar një seri përmirësimesh ër sistemin e saj të thirrjes. Sistemi telematik tani është integruar me orë Apple, Android dhe pajisje Windows.

Land Rover ka ndërtuar një model special Defender per te transportuar kupen boterore Rugby World Cup 2015 në një turne mbarëkombëtar përpara kampionatit këtë vjeshtë në Britaninë e Madhe.

Defender ka nje kabine te ndriçuar , temperaturë të kontrolluar enkas për të shfaqë trofeun vogël regbi , e fundit fituar nga Anglia në finale të paharrueshme ne 2003 kundër Australisë. Ajo do të udhëtojnë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandën në një Roadshow 100 - ditor në prag të Kupës së Botës Rugby .

Ky prototip u krijua nga ekipi i sapolindur Jaguar Land Rover - i Operacioneve Speciale te Automjeteve , specialistët që bëjnë produkte"go-faster" të tilla si Range Rover SVR testuar këtu, dhe "go-faster" - F- . Kompania po e shtyn fuqishem në vitin e tij të fundit shitjen e Defender.

Land Rover lancon Range Rover SVAutobiography 2015, në New York International Auto Show, duke shtuar edhe më shumë luks, projektimit sofistikimit dhe performancës së avancuar.

  • Prodhimi më i fuqishëm Range Rover ndonjëherë me motor V8 Supercharged 550PS tuned, posaçërisht për SVAutobiography.
  • Ngjyrë dalluese duo - ton në aplikuar për herë të parë , duke plotësuar nga një e brendshme të zgjeruara
  • SVAutobiography prodhuar ekskluzivisht nga Jaguar Land Rover, njësia Operacioneve Speciale të Automjeteve (SVO)
  • Powertrain dhe tipare të reja të teknologjisë së fundit, gjithashtu për të gjitha variantet Range Rover.

Range Rover Sport SVR me e Shpejta, me e Fuqishmja dhe me Dinamikja e Range Rover …

11 Gusht, 2014 – Range Rover i pare ne histori i cili mund te perfaqesoje logon SVR ,Range Rover Sport SVR, akseleron ne  4.7 sekonda nga 0-100 km / h me nje shpejtesi te limituar deri ne 260 km / h.

Motorri i performances se larte 5.0-liter V8 supercharged zhvillon nje maksimum fuqie dalese deri ne 405 kW / 550 hp dhe nje torque 680 Nm – dhe nje rritje prej 40 hp 56 Nm krahasuar me burimin e fuqise se meparshem, respektivisht. Transmisioni i avancuar  ZF 8HP70 me 8 shpejtesi automatike, sistemi kater –here - kater dhe shasia e optimizuar e kompletojne totalisht kete model SVR . Performance mbreselenese…

Gjate testeve ne pisten e famshme te  Nürburgring Nordschleife, Range Rover Sport SVR ka permiresuar edhe kohen me te mire te te gjitha SUV deri me tani me 8 minuta e 14 sekonda. Kjo kohe impresive eshte vendosur nga nje pilot Test I Land Rover dhe nje model standard i Range Rover me te fuqishem te krijuar ndonjehere.

Modeli i ri SVR tregon potenciali dhe peshen e lehte te shasise se mrekullueshme prej alumini. Ketu jane rifiniturat, luksi dhe kapacitetet off-road  te cilat Land Rover I ka hedhur ne praktike.

 

 

Per here te pare ne nje Range Rover eshte krijuar sistemi elektronik I kontrolluar, me dy shkalle, marmidat sportive aktive te kontrolluara nga tinguj spektakolare, te cilet ne maksimumet e tyre, te inspiruara nga Formula 1 nuk kane efekt ne guiden luksoze te Range Rover. Si opsion shtese, disqet alumini unike 22 " me rreze 295/40 R22 me performance te optimizuar per shpejtesi te larta Continental Sport Contact 5 goma te programuara per kontroll optimal te drejtimit. Gjithashtu ten je modeli te ri, diset standard 21 " me rreze 275/45 R21 gomat 4-stinet ofrojne stabilitet te pakrahasueshem.

Modifikimet unike te pamjes se jashtme  SVR mundesojne nje pamje goditese, ne te njejten kohe duke optomizuar ftohjen motorrike dhe aerodinamikat. Interiori special mundeson nje diferencim me tej me te gjitha modelet e tjera Range Rover Sport dhe sedilet e vecanta sportive mundesojne nje udhetim te sigurte ne vendin e tyre gjate nje guide te stilit dinamik.

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800