Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Parandalimi i “Sëmundjes së levizjes”

Jaguar Land Rover shpik një mënyrë të mençur qe te mos ju zëri më  makina.

 

Automjetet e te ardhmes do ta kuptojne se ju ka zene makina para se ju vet ta ndieni.

 

Hulumtimi i Pioneering Jaguar Land Rover për "sëmundjen e lëvizjes" ka identifikuar teknika për të ulur efektet me të paktën 60%.

 

Dinamikat e automjetit dhe rregullimet automatike te kabines duke u pershtatur me nevojat e individëve do ta parandalojnë kete ndjesi shume shqetesuese.

 

Një algoritëm kompleks llogarit rezultatet individuale të “Mireqenies” për shoferin dhe udhëtarët.

 

Jaguar Land Rover, ka investuar burime të konsiderueshme ne kërkim-zhvillim për trajtimin ketij problemi që prek 70%  te përdoruesve të rrugës - sëmundjen të lëvizjes (ndjesine e te zenit makina). Si rezultat, është krijuar një sistem i ri për të trajtuar këtë çështje, që do të thotë se makinat e ardhshme do ta shmangin kete ndjesi negative si për shoferët dhe për udhëtarët.

 

Makina do te jete në gjendje të gjurmojë rezultatin e “Mirëqënies” të një personi duke përdorur sensorë biometrikë për të regjistruar sinjale fiziologjike te trupit. Ky informacion pastaj kombinohet me informacione lëvizjeje dhe dinamike për të kuptuar kur një person do të ndjehet i sëmurë - madje para se ata vete ta kuptojnë. Në këtë mënyrë makina mund të bëjë përshtatjet e nevojshme për të siguruar që shoferi dhe pasagjeret te ndihen sa me mire.

 

Dr Steve Iley, Drejtor i Përgjithshëm i Mjekësisë Jaguar Land Rover, shpjegon: "Hulumtimi i fundit ka krijuar një zgjidhje që me bazen e saj të fortë shkencore mund t'i bëjë udhëtimet me të këndshme, pavarësisht nga ndjeshmëria juaj ndaj sëmundjes së lëvizjes. Veçanërisht fëmijët, të cilët janë më të ndjeshëm ndaj saj.  Jam i lumtur per përfitimet që ky hulumtim mund të sjelli për t'i bërë udhëtimet e gjata me të rehatshme dhe pa stres për familjet ".

 

Spencer Salter, Hulumtues i teknologjisë së “Mireqenies” në Jaguar Land Rover, thotë: "Po shkojme drejt një të ardhmeje autonome, ku njerezit do të kenë më shumë kohë për të punuar, lexuar apo relaksuar gjate udhëtimeve të gjata ,per kete është e rëndësishme që ne të zhvillojmë automjete që mund të përshtaten për të zvogëluar efektet e sëmundjes së lëvizjes në mënyrë te personalizuar për secilin pasagjer ".

 

Sëmundja e lëvizjes shpesh shkaktohet kur sytë shohin informacion që është ndryshe nga ajo që ndihet nga forcat e brendshme të veshit, lëkurës ose trupit. Kjo ndodh shumë shpesh kur lexojmë. Makinat e ardhshme autonome do të bëjnë te mundur qe gjate udhetimit të punohet, por dhe te argetohemi. Kjo e ardhme nuk është aq larg,pasi Jaguar E-PACE tashmë është pioniere e shumë teknologjive që i lejon sistemet kryesore të shëndetit anti-sëmundje të funksionojnë.

 

E-PACE ka sedilje me 26 menyra konfigurimesh që mund të përdoren, së bashku me sistemin e ftohjes, për të siguruar vijën e pamjes se syve me kroskotin dhe temperaturën ideale për të shmangur qe t'ju zeri makina. Kjo mund të kombinohet me dinamikën përshtatëse të makinës për të hequr lëvizjen e frekuencës së ulët nga rruga duke ndryshuar cilësimet çdo 10-milisekonda. Ky hulumtim pionier është vetëm një pjesë e asaj që do të vijë me Jaguar Land Rover duke punuar në krijimin e përvojës së fundit të personalizuar të kabinës për automjetet e ardhshme.

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800