Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Volvo raporton qe do te vendose kamera monitorimi per makinat e ardhshme.

Sipas tyre, ata planifikojne qe te fillojne te ofrojne kamera per makinen si opsion kete vit. Edhe pse mund te duket si program spiunimi, Suedezet e Volvos premtojne qe do te jete per te miren e shoferit.

Atif Rafiq, drejtuesi teknologjik I Volvos, tha se opsioni shtese I kameres se monitorimit do te jete ne treg pas 12 muajsh, eshte opsion qe klientet e zgjedhin per ta pasur ose jo. Ai shprehet qe kamerat do te behen te kerkuara ne momentin qe do te shikohen benefitet e tyre.

“Kamerat qe drejtohen shoferit do te jepen si opsion ne makinat e 2019”, thote Rafiq. Ato jane shume te avancuara saqe mund te percaktojne nivelin e glukozes duke pare ne bebet e syrit te shoferit dhe ne te tille rast automatikisht te drejton per ne spitalin me te afert, ose telefonon te afermit apo ndihmen e shpejt. Makina do te kuptoi gjendjen tuaj dhe do ju qetesoi ne rrugen e kthimit nga puna.

Kamerat e brendshme priten te behen te rendesishme ne vitet ne vazhdim si niveli 3 I sigurise te asistences se shoferit. Ato do te arrijne te shohin se sa I gatshem eshte shoferi per te ngare makinen dhe te qendroi I sigurt.

Per te mbrojtur privacine e shoferit, Rafiq tha se filmimet do te jen anonime dhe nuk do te shperndahen. Kur kamerat te kthehet ne mode brenda makines, ai beson se do te jete nje risi e preferuar e te gjitheve. “Kamerat mund te perdoren si video conference dhe per verifikim ID” ai parashikon. “Makina do t’iu njohe ju dhe do te ndezi te gjitha aplikacionet, llogarite dhe do te percaktoi pozicionin e uleses dhe klimatizatorin. Eshte shume e zgjuar.”

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800