Land Rover është në zemër të aksionit në No Time To Die. Filmi i fundit i James Bond përmban Land Rover të rinj dhe klasikë, gjithashtu ka frymëzuar Defender V8 Bond Edition.

  • Performancë Dinamike: Pamjet e reja tregojnë Land Rover -in më të shpejtë dhe më të fuqishëm duke filmuar një sekuencë kryesore në “No Time to Die”.
  • Në Dubël: Dy SVR Range Rover Sport marrin pjesë në një ndjekje epike në të gjithë terrenin, e udhëhequr nga mbikëqyrësi i efekteve speciale dhe mjeteve të veprimit, fitues i Oscar, Chris Corbould.
  • Fshehtësia dhe Aftësia: Specifikimet e filmit përfshijnë vepra të Eiger Grey, paketa opsionale  të karbonit dhe aliazhet Narvik Black 22 inç me goma të të gjitha terreneve.

Automjetet e aksionit dhe profesionistët në filmin e ri James Bond e shtynë Land Roverin në ekstremet më të jashtëzakonshme të bëra ndonjëherë. Video e re jep një shije të veprimit me shpejtësi të lartë pasi ekipi shpjegon arsyet se përse Range Rover SVR ishte perfekt për punën.

Sekuenca e ndjekjes vë SUV-in e performancës luksoze në mes të aksionit, të udhëhequr nga mbikëqyrësi i efekteve speciale dhe automjeteve të veprimit fitues i Oscar, Chris Corbould dhe Lee Morrison.

“Isha vërtet i etur për të xhiruar një sekuencë të ndjekjes së Bond jashtë rrugës, në një mjedis vërtet sfidues dhe Range Rover Sport SVR ishte zgjedhja perfekte për këtë pjesë të historisë. Ne xhirojmë gjithçka në mënyrë të vërtetë, kështu që e kemi shtyrë atë në maksimum dhe kjo sekuencë premton të jetë një nga momentet e paharrueshme të setit të filmit. “


Lee Morrison, Koordinatori i Efekteve
Range Rover Sport SVR

Range Rover Sport SVR e çon performancën luksoze në dimensione të reja me dinamikë të shtuar drejtimi dhe një motor të fuqishëm 575PS të mbingarkuar V8, duke e bërë atë zgjedhjen perfekte për rolin. Mund të përshpejtojë nga 0-100km/h në 4.5 sekonda (0-60mph në 4.3 sekonda) dhe ka një shpejtësi maksimale prej 283km/h (176mph), duke e bërë atë Land Roverin më të shpejtë ndonjëherë.

SVR -të e përdorura në “No Time to Die” shfaqin të njëjtën amortizim të modifikuar posaçërisht si modelet e prodhimit – të krijuara nga inxhinierët në Land Rover Special Vehicle Operations për të ofruar trajtim më të përgjegjshëm dhe kontroll më të fortë pa interferuar në komoditet.

Konsumatorët tani mund të shikojnë modelet në Land Rover Albania.

“Range Rover Sport SVR në “No Time to Die” godet me një një përzierje unike të fshehtësisë dhe performancës. Tani mund të përsërisni këtë kombinim dhe të festoni publikimin e filmit të 25 -të Bond me një klik të vetëm në konfiguruesin e Land Rover.”


Finbar McFall, Land Rover and Jaguar Brand, Marketing Director

Range Rover, SUV origjinale dhe luksoze, bëri premierën botërore në 1970. Që atëherë familja është rritur duke përfshirë Range Rover Sport, Evoque dhe Velar. No Time to Die do të shfaqë gjithashtu një Range Rover Classic së bashku me tre Defenders dhe një Land Rover Seria e III.

Land Rover ka një partneritet të gjatë me filmat EON Productions dhe James Bond, i cili filloi në 1983 kur një Range Rover Convertible u shfaq në Octopussy. Gjithashtu  në 2015 Range Rover Sport luajti në sekuenca të mëdha aksioni në filmin SPECTER.

Range Rover

No Time to Die drejtohet nga Cary Joji Fukunaga dhe luan Daniel Craig, i cili kthehet për herë të pestë dhe të fundit si James Bond I Ian Fleming 007. Filmi do të shfaqet si premierë në kinema Millennium, event i organizuar nga Mektrin Motors përfaqësues zyrtar i Land Rover në Shqipëri.

Rreth Filmit:

Në “No Time to Die”, Bond ka lënë shërbimin dhe po shijon një jetë të qetë në Xhamajkë. Paqja e tij është jetëshkurtër kur miku i tij i vjetër Felix Leiter nga CIA del duke kërkuar ndihmë. Misioni për të shpëtuar një shkencëtar të rrëmbyer del të jetë shumë më i pabesë se ç’pritej, duke e çuar Bondin në gjurmët e një horri misterioz të armatosur me teknologji të re të rrezikshme.