Volvo XC40 Recharge Pure Electric Plus Single Motor

Volvo XC40 Recharge Pure Electric Plus Single Motor

Opsione Baze

Konsumi I Elektricitetit: 16.7 kWh/100km
CO2 combined cycle 0 g/km
Autonomia elektrike: 474 km
Kapacitet bagazhi: 419 litra

Ngarkesat
Dyshemeja e këpucëve të palosshme me ndarës ngarkese dhe mbajtëse për çanta për blerje
Dera e pasme me hapje dhe mbyllje elektrike
Rrjetë ndarëse e dhomës së bagazhit
Ndarja e ngarkesës së përparme (e vendosur nën kapuçin e përparmë, 31 litra)

Karikimi
Kabulli per karikimin e baterise Mode 2, Type 2, 2.3 kW, 10A, single-phase with Schuko socket (7 m)
Kabulli per karikimin e baterise Mode 3, Type 2, max. 16 A, three-phase (6 m)

Kondicionimi
Pompë nxehtësie
Sistemi i cilësisë së ajrit të pastruesit të ajrit me zonë të avancuar të pastërtisë
Timoni me ngrohje elektrike
Kondicioner automatik i kontrolluar elektronikisht me dy zona
Ngrohës elektrik i kabinës
Sensori i lagështisë

Exterior
Tapa pasqyre të jashtme me ngjyrë të zezë me shkëlqim
Rrota aliazhi me prerje me diamant të zi 19″ me 5 fole
Rrota aliazhi 19″ me 5 fole me prerje me diamant të zi (të pasme)
Kornizë xhami anësore me fund të zi me shkëlqim
Fenerët LED vetë-nivelues “Thor Hammer” me drita LED gjatë ditës dhe funksion kundër verbimit
(Ndezur/Fikur)
Grilë e përparme e mbuluar me kornizë dhe në ngjyrë të koordinuar me karrocerinë
Logoja ‘Recharge’ e gdhendur në të tretën drejt
Binarët e integruar të çatisë me veshje të zezë me shkëlqim
Pasqyra të jashtme me palosje elektrike me ndriçim tokësor
Bojë metalike si standard

Interior
Mbështetës i krahut qendror i përparmë me mbajtës filxhani dhe kosh mbeturinash të lëvizshëm
Mbështetësja qendrore e pasme e krahut me mbajtëse filxhani
Ngjyra të veshjes së dyerve – Antracit
Kapëse për çanta në derën e sirtarit të dorezave
Ndriçimi ‘nivel mesatar’
Inserte dekorative
Doreza e marsheve prej lëkure sintetike me futje alumini
Mbrojtja e pragut të derës metalike dhe logoja ‘Recharge’ në ato të përparme
Pasqyra me ndriçim
Timoni me rregullim në lartësi dhe në thellësi me tre fole prej lëkure sintetike ‘Sport’ me veshje metalike

Performanca
Timoni me fuqi adaptive
Transmision me një marsh EDT (Electric Drive Train)

Ndenjëset
Sediljet e përparme me ngrohje
5 vende
Mbështetëse koke të pasme të fiksuara
Lirimi mekanik i rreshtit të dytë të sediljeve
Tapiceri prej pëlhure premium ‘City Canvas’
Sedilja e shoferit me sipërfaqe dhe lartësi të sediljes të rregullueshme manualisht
Sedilja e pasagjerit me sipërfaqe dhe lartësi të sediljes të rregullueshme manualisht
Sediljet e përparme me pjesën e përparme të jastëkut që zgjatet manualisht
Sedilje të tipit komfort
Mbështetje mesit (e rregullueshme elektrike me 4 drejtime) për sediljet e përparme

Siguria
Ndriçimi – Ndezja e dritave të përparme me kohë
Ngarje pa çelës dhe hyrje pa çelës
Airbag me madhësi të plotë në anën e shoferit dhe pasagjerit
Airbag gjuri në anën e shoferit
Mbyllje automatike e dyerve
Tasti i aktivizimit/çaktivizimit të airbag-it anësor të pasagjerit
Kontroll elektrik i sigurisë së fëmijëve për dyert e pasme
Mbyllje e dyfishtë
Dritare anësore me xham të temperuar
Pikat e ngjitjes ISOFIX për sediljet e pasme të jashtme
ISO-fix – Pikat në sediljen e pasagjerit të përparmë
Kompresori i lëvizshmërisë Volvo
Kompleti i ndihmës së parë
SIPS – Side Impact Protection System
Asistencë për sigurinë – Zbutja e korsisë përballë
Asistencë për Sigurinë – Informacion për Shenjat Rrugore
TPMS – Sistemi i monitorimit të presionit të gomave
Trekëndësh paralajmërues

Mbështetje për drejtimin e automjetit
Ndihmë shoferi – Ndihmë pilot
Ndërgjegjësimi i Shoferit – BLIS me Ndihmën e Drejtimit
Ndërgjegjësimi i shoferit – Paralajmërimi dhe Zbutja e Përplasjes së pasme dhe Paralajmërimi i Trafikut të kryqëzuar
Ekrani i shoferit 12.3”
EBL – Dritat e Frenave Emergjente
Ndihma për nisjen e HSA Hill
Kontrolli i zbritjes nga kodra (HDC)
Ndihma inteligjente e shpejtësisë (ISA)
Manuali dixhital
Kamera e pasme e ndihmës për parkim
Park Assist para dhe mbrapa (me frenim automatik për sensorët e pasmë)
Sensori i shiut me funksion të muzgut
Pasqyra të jashtme dhe të brendshme me pamje të pasme me sistem elektrik kundër shkëlqimit
Mbajtësi i biletës

Teknike dhe Tingull
Apple CarPlay®
Bluetooth®
Kontrollet me shumë funksione në timon
Shërbimi Dixhital* – Aplikacioni Volvo Cars
Shërbimet Dixhitale* – Shërbimet e integruara të Google: Google Maps, Google Assistant, Google Play Store
Sistemi audio me performancë të lartë
Karikimi me wireless për telefonat inteligjentë
Radios dixhitale (DAB+)
Ekran me prekje me ngjyra me format portret 9”

Opsione Shtese

Ngjyra Thunder Grey Metalike
Sedile Charcoal Connect Suede textile/Microtech in Charcoal interior

Paketa CLIMATE
Sedile te perparme me ngrohje
Timoni me ngrohje

Xhamat e Pasem te Erret
Pergatitja per Bllokimin ndaj Alkoolit
Heat Pump

Informacion i përgjithshëm
€59,100
Gjendja: E Re
KM te pershkruara: 0km
Viti 2022
Motorri Single Motor-235 HP
Karburanti: Elektrike
Ngjyra Jashte: Thunder Grey Metalike
Karroceria: SUV
Trasmisioni: Automatike
Tipi Auto
Dyert: 5
Ulese: 5

  Emri (*)

  Email (*)

  Numer telefoni

  Subjekti

  Kalkulatori Financiar
  Çmimi i automjetit ( €)
  Norma interesit (%)
  Periudha (month)
  Paradhënie ( €)
  Llogarit
  Monthly Payment
  Total Interest Payment
  Total Amount to Pay