Kia Sportage Black Edition për vetëm 28,900 Euro, dizajn i shkëlqyer, teknologji inovative dhe cilësi e lartë.

Prodhimi i Sportage Black Edition në objektin e prodhimit evropian të Kia në Žilina, Sllovaki dhe të gjitha modelet do të ofrojnë si standard garancinë unike 7-vjeçare të Kia-s, prej 150,000 kilometrash.

Sportage Black Edition ruan dizajnin elegant të kryqëzimit të Sportage konvencional, të përmirësuar me thekse ekskluzive të zeza me shkëlqim rreth makinës për një pamje të re të mrekullueshme dhe të sigurt. Modeli limited edition do të jetë i disponueshëm me një zgjedhje prej shtatë ngjyrash të jashtme. Këto përfshijnë Pearl Black, Deluxe White, Infra-Red, Lunar Silver dhe Blue Flame, Casa White dhe Penta Metal. Brenda, Sportage Black Edition ofron një tapiceri pëlhure premium me timonin e zbukuruar me lëkurë, ndërruesin e marsheve dhe mbajtëset e dyerve. Në varësi të tregut, blerësit gjithashtu mund të zgjedhin tapicerinë e makinës së tyre.

“Sportage është një nga modelet tona më të shitura në Evropë dhe përfaqëson vlerat më të mira të markës Kia – dizajn të shkëlqyer, teknologji inovative dhe cilësi të lartë.”

Emilio Herrera, Shefi Operativ për Kia Motors Europe

Bazuar në Sportage EX, Black Edition u ofron blerësve nivele të larta pajisjesh, duke përfshirë sensorët e paralajmërimit të distancës së parkimit të përparmë dhe të pasëm të ofruar tani si standard. I pajisur me një mori komoditetesh dhe teknologjie sigurie si standard, Sportage Black Edition përmban rregullim lumbal të fuqizuar për sediljen e shoferit, pasqyra të dyerve të palosshme elektrike me tregues LED, fshirëse automatike, një pasqyrë të pamjes së pasme që zbehet automatikisht dhe kondicioner të dyfishtë automatik.

Sistemi info-argëtues përmban sistemin e fundit të informacionit argëtues me ekran me prekje 8,0 inç të Kia-s me telematikën UVO Connect ‘Phase II’, Apple CarPlay dhe Android Auto si standard. Sistemi ofron një sërë veçorish të “makinës së lidhur” për komoditet të shtuar. Ajo shfaq informacione të tilla si çmimet e karburantit dhe vendndodhjet e stacioneve të karburantit aty pranë. Gjithashtu, vendndodhjen dhe disponueshmërinë në kohë reale të hapësirave të parkimit dhe përditësimet e trafikut të drejtpërdrejtë.

Teknologjitë më të fundit të ndihmës së shoferit të Kia ofrohen në versionin e zi Sportage. Ato përfshijnë sistemin e ndihmës për mbajtjen në korsi (LKAS) dhe ndihmën me autonomi të lartë (HBA). Si dhe paralajmërimin inteligjent të kufirit të shpejtësisë (ISLW) dhe paralajmërimin e vëmendjes së shoferit (DAW). Të gjitha këto për të luftuar lodhjen dhe për të rritur përqëndrimin në timon.

Sportage Black Edition u ofron blerësve një zgjedhje deri në pesë opsione motori, në varësi të tregut. Në varësi të fuqisë, Sportage Black Edition do të jetë i disponueshëm me një zgjedhje të lëvizjes së përparme ose me të gjitha rrotat, si dhe me një transmetim manual me gjashtë shpejtësi ose me shtatë shpejtësi.

Klikoni këtu, për të përfituar nga super oferta e Kia Sportage Black Edition për vetëm 28,900 Euro.