Familja mbretërore mbërriti në paradën e ditës së Shën Patrikut me Range Rover-in e ri, javë para se klientët në Mbretërinë e Bashkuar të marrin dërgesat e tyre të para.

Princi William dhe Kate, Dukesha e Kembrixhit, kanë marrë tashmë dorëzimin e SUV-it të tyre të vitit 2022. Çifti mbretëror mbërriti me Range Rover-in krejt të ri ndërsa po merrte pjesë në paradën e ditës së Shën Patrikut në Aldershot.

Princi William dhe Kate Middleton duket se e kanë kapërcyer radhën e klientëve për Range Rover-in krejtësisht të ri, çifti mbretëror është fotografuar duke mbërritur në një nga SUV-të kryesore të markës së madhe britanike. Me kompaninë mëmë të Range Rover, Jaguar Land Rover, që mban të tre garancitë mbretërore, nuk është çudi të shohësh Dukën dhe Dukeshën e Kembrixhit duke përdorur 4X4 luksoz në detyrat zyrtare.

Sidoqoftë, lidhja e tyre mbretërore mund t’i ketë ndihmuar ata të marrin dorëzimin e makinës së tyre shumë përpara klientëve të tjerë, të cilët mund të kenë porositur një gamë të re, por datat e dorëzimit të së cilës janë ende disa javë larg. Wills dhe Kate madje kanë mahnitur shtypin botëror të automobilizmit, i cili ende nuk ka prezantim publik të lançimit të makinës që do të zhvillohet në SHBA në fillim të prillit – ku MailOnline dhe This is Money do të marrin pjesë.

Duka dhe Dukesha u fotografuan sot me SUV-në krejt të re teksa merrnin pjesë në paradën e ditës së Shën Patrikut në Aldershot. 4X4 blu e errët ka të ngjarë të jetë Range Rover i parë i vitit 2022 në rrugë në duart e dikujt tjetër përveç personelit të JLR. Të dhënat tregojnë se makina u regjistrua për herë të parë në nëntor dhe duket të jetë një model P400, i cili përmban një motor të butë hibrid “drejtë gjashtë cilindra” 3.0 litra benzine me 400 kuaj fuqi. Kjo mund ta shtyjë SUV-in e madh nga zero në 62 mph në 5.8 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale prej 150 mph.

Për çdo informacion drejtohuni në faqen zyrtare të Mektrin Motors.