Edhe nëse nuk janë të modifikuara, sërish makinat Land Rover Defender janë të përbindshme. Por një firmë modifikimi në Britani sjell këtë “bishë” me gjashtë goma. Makina ka bojë ‘stealth’ dhe ndenjëse me lëkurë të kuqe, si të makinave të garave.

Lajme të mira për shoferët Volvo të cilët duan të kontrollojnë makinën e tyre vetëm nëpërmjet një ore në dorën e tyre. Kompania Suedeze ka njoftuar një seri përmirësimesh ër sistemin e saj të thirrjes. Sistemi telematik tani është integruar me orë Apple, Android dhe pajisje Windows.

Land Rover ka ndërtuar një model special Defender per te transportuar kupen boterore Rugby World Cup 2015 në një turne mbarëkombëtar përpara kampionatit këtë vjeshtë në Britaninë e Madhe.

Defender ka nje kabine te ndriçuar , temperaturë të kontrolluar enkas për të shfaqë trofeun vogël regbi , e fundit fituar nga Anglia në finale të paharrueshme ne 2003 kundër Australisë. Ajo do të udhëtojnë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandën në një Roadshow 100 - ditor në prag të Kupës së Botës Rugby .

Ky prototip u krijua nga ekipi i sapolindur Jaguar Land Rover - i Operacioneve Speciale te Automjeteve , specialistët që bëjnë produkte"go-faster" të tilla si Range Rover SVR testuar këtu, dhe "go-faster" - F- . Kompania po e shtyn fuqishem në vitin e tij të fundit shitjen e Defender.

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800