Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Volvo Cars eshte konsideruar si një nga kompanitë më etike në botë në 2019

Maria Hemberg, Zëvendës-presidente e Grupit të Lartë, Këshilltare e Përgjithshme dhe Kryetare e Bordit të Qëndrueshmërisë së Volvo Cars, tha: "Te qënurit nje Biznes i përgjegjshëm, është një pjesë themelore e kulturës sonë dhe mënyrës sonë të të bërit biznes. Kjo është arsyeja pse ne e promovojmë në mënyrë aktive këtë, si ndaj punonjësve tanë ashtu dhe ndaj partnerëve tanë. Një qasje etike për biznesin nuk është vetëm gjëja e duhur për të bërë, por gjithashtu biznesi merr nje kuptim dhe na ndihmon për të tërhequr dhe mbajtur njerëzit më të mirë në kompani ".

 

Volvo Cars ka krijuar një program të pajtueshmërisë dhe etikës për të mbështetur angazhimin e saj ndaj biznesit të përgjegjshëm, si dhe për të parandaluar dhe zbutur një gamë të gjerë rreziqesh ligjore dhe etike. Si pjesë e këtij programi, kodi i sjelljes "Kodi ynë - Si veprojmë" dhe Kodi i mirësjelljes për partnerët ne biznes, bazuar në konventat dhe standardet ndërkombëtare, përcaktojnë parimet të cilat punonjësit dhe partnerët e biznesit pritet t'i përmbahen kur punon ose bën biznes me Volvo Cars. Përfundimisht, në përputhje me angazhimin e saj për nxitjen e një kulture etike, Volvo Cars ka zhvilluar një gamë të gjerë trajnimesh mbi praktikat etike të biznesit për të gjithë të punësuarit, si dhe trajnime specifike për menaxherët që fokusohen në sjelljen dhe modelimin e roleve.

  

Rreth Institutit të Ethisphere

 

Instituti Ethisphere® është lider global në përcaktimin dhe avancimin e standardeve të praktikave etike të biznesit që ushqejnë karakterin e korporatave, besimin e tregut dhe suksesin e biznesit. Ethisphere ka ekspertizë të thellë në matjen dhe përcaktimin e standardeve të etikës bazë duke përdorur njohuri të bazuara në të dhëna që ndihmojnë kompanitë të përmirësojnë karakterin e korporatave. Ethisphere nderon arritjet më të larta nëpërmjet programit të njohjes së kompanive më etike në botë, ofron një komunitet të ekspertëve të industrisë me Aleanca për udhëheqjen e etikës së biznesit (BELA) dhe tregon tendencat dhe praktikat më të mira në etikë me botimin e Revistës Ethisphere. Më shumë informacion rreth Ethisphere mund të gjenden në: http://ethisphere.com.

 

Volvo Car Group në vitin 2018

   

   

 

Për vitin financiar 2018, Grupi i karburantit Volvo regjistroi një fitim operativ prej 14.185 MSEK (14.061 MSEK në vitin 2017). Të ardhurat gjatë periudhës arritën në 252,653 MSEK (208,646 MSEK). Për vitin 2018, shitjet globale arritën një rekord prej 642,253 (571,577) makina, një rritje prej 12.4% kundrejt vitit 2017. Rezultatet theksojnë transformimin gjithëpërfshirës të financave dhe operacioneve të Volvo Cars gjatë viteve të fundit, duke e pozicionuar kompaninë për fazën e ardhshme të rritjes. Rreth Grupit të Makinave Volvo Volvo ka funksionuar që nga viti 1927. Sot, Volvo Cars është një nga markat më të njohura dhe më të respektuara të makinave në botë me shitjen e 642,253 veturave në vitin 2018 në rreth 100 vende. Volvo Cars ka qenë nën pronësinë e Zhejiang Geely Holding (Geely Holding) të Kinës që nga viti 2010. Ajo u bë pjesë e grupit Volvo të Suedisë qe prej vitit 1999, kur kompania u ble nga Ford Motor Company e SHBA. Në vitin 2010, Volvo Cars u ble nga Geely Holding. Në 2018, Volvo Cars punonin mesatarisht rreth 43,000, nga te cilet jane (39,500) punonjës me kohë të plotë. Zyrat kryesore të Volvo Cars, funksionet e zhvillimit të produktit, marketingut dhe administratës janë kryesisht të vendosura në Göteborg, Suedi. Zyra qendrore e Volvo Cars për Kinën është e vendosur në Shangai. Fabrikat kryesore të prodhimit të automjeteve të kompanisë janë të vendosura në Gothenburg (Suedi), Ghent (Belgjikë), Karolina e Jugut (SHBA), Chengdu dhe Daqing (Kinë), ndërsa motorët prodhohen në Skövde (Suedi) dhe Zhangjiakou (Kinë) Olofström (Suedi). 

 

 

Përshkrimet dhe faktet në këtë material shtypi lidhen me gamën ndërkombëtare të makinave të Volvo Car Group. Karakteristikat e përshkruara mund të jenë fakultative. Specifikimet e automjeteve mund të ndryshojnë nga një vend në tjetrin dhe mund të ndryshohen pa njoftim paraprak.

 

 

 

 

 

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800