Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Volvo S60 dhe V60 e vleresuar me 5 yje per sigurine nga Euro NCAP

Rezultati nënvizon reputacionin e Volvo Cars për të vendosur ne rruge vazhdimisht disa nga makinat më të sigurta. Nga kompaktja V40 në SUV-in e madh XC90, të gjitha modelet e testuara Volvo aktualisht në shitje ofrojnë teknologjine me te sigurt te vleresuar me pese yje .

Regjimi i testimit të Euro NCAP 2018 ishte gjithnjë më i vështiri, me sfida të reja dhe më të vështira në teknologjinë e sigurisë, duke përfshirë zbulimin e çiklistëve me sisteme auto-frenimi dhe sisteme të emergjencës në korsi. V60 dhe S60 janë ndër makinat më të sigurta të testuara nën regjimin e ri.

"Ky rezultat dëshmon se Volvo Cars vazhdon të jetë një lider në fushën e sigurisë, vazhdimisht duke e shtyrë zarfin në avancimin e teknologjisë së re", thotë Malin Ekholm, kreu i Qendrës së Sigurisë së Volvo Cars. "Pa marrë parasysh se cilin Volvo zgjidhni, gjithmonë do të jeni te sigurt si ju dhe të dashurit tuaj kur udhëtoni në një nga makinat më të sigurta në treg".
 

S60 dhe V60 ndajnë te njejten platformë Volvo Cars 'Scalable Product Architecture (SPA) dhe teknologjinë e sigurinë me te madhen XC60 dhe makinat e serise 90-të.

 

v60

Paketa aktive e sigurisë së Volvo Cars ‘City Safety” me teknologjinë Autobrake vjen si standard në të gjitha Volvos. Si per here te pare ne S60 dhe V60, Safety City tani gjithashtu frenon automatikisht për të zbutur perplasjen. City Safety është ende i vetmi sistem i sigurisë në treg për të ndihmuar në njohjen e këmbësorëve, çiklistëve dhe kafshëve të mëdha.

 V60 u lançua më parë këtë vit në habitatin e tij natyror - prag të një shtëpie familjare në Stokholm - dhe nxjerr në pah rolin e Volvo Cars në familje, duke ushqyer nevojat e ndryshme dhe realitetet e jetës moderne të familjes.

 Këtë verë, Volvo Cars lançoi gjeneratën e re të sedanit S60. S60 është makina e parë Volvo që shitet model nafte, duke sinjalizuar angazhimin kryesor të kompanisë në elektrifizimin dhe një të ardhme afatgjatë përtej motorit me djegie tradicionale. Është Volvo e parë që do të ndërtohet në Shtetet e Bashkuara, në fabrikën e parë prodhuese amerikane, jashtë Charleston, në Karolinën e Jugut.

 

-------------------------------

Volvo Car Group ne 2017

Për vitin financiar 2017, grupi Volvo Car ka regjistruar një fitim operativ prej 14,061 MSEK (11,014 MSEK në vitin 2016). Të hyrat gjatë periudhës arritën në 210,912 MSEK (180,902 MSEK). Për vitin e plotë 2017, shitjet globale arritën një rekord 571,577 makina, një rritje prej 7,0 për qind kundrejt 2016. Rezultatet theksojnë transformimin gjithëpërfshirës të financave dhe operacioneve të Volvo Cars gjatë viteve të fundit, duke e pozicionuar kompaninë për fazën e ardhshme të rritjes.

 

Rreth Volvo Car Group

Volvo ka qenë në veprim që nga viti 1927. Sot, Volvo Cars është një nga markat më të njohura dhe më të respektuara të makinave në botë me shitjen e 571,577 makinave në vitin 2017 në rreth 100 vende. Volvo Cars ka qenë nën pronësinë e Zhejiang Geely Holding (Geely Holding) të Kinës që nga viti 2010. Ajo u bë pjesë e grupit Volvo të Suedisë deri në vitin 1999, kur kompania u ble nga Ford Motor Company nga SHBA. Në vitin 2010, Volvo Cars u ble nga Geely Holding.

 

Në vitin 2017, Volvo Cars punonin mesatarisht rreth 38,000 (30,400) punonjës me orar të plotë. Zyra qendrore e VolvoCars, funksionet e zhvillimit të produktit, marketingut dhe administratës janë kryesisht të vendosura në Göteborg, Suedi. Zyra qendrore e Volvo Cars për Kinën është e vendosur në Shangai. Prodhimet kryesore të kompanisë janë të vendosura në Gothenburg (Suedi), Ghent (Belgjikë), Chengdu dhe Daqing (Kinë), ndërsa motorët prodhohen në Skövde (Suedi) dhe Zhangjiakou (Kinë) dhe komponentët e trupit në Olofström (Suedi).

 

 

 

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800