Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Volvo XC40 plotësisht elektrike prezanton një sistem infotainment krejt të ri

Volvo Car Group është kompania e parë që bashkohet me Google në integrimin e një sistemi infotainment të mundësuar nga Android, me Asistentin Google, Google Maps dhe Google Play Store të integruar. Të dy kompanitë kanë qenë partnerë zhvillimi për disa vitet e fundit.

Sistemi i ri ofron integrimin e plotë të Android Automotive OS, platformën Android me burim të hapur të Google, me azhurnime në kohë reale në shërbime të tilla si Google Maps, Google Assistant dhe aplikacione automobilistike të krijuara nga komuniteti global i zhvilluesve.

Elektrike XC40 është gjithashtu Volvo e parë që do të marrë azhurnime softuerësh dhe të sistemit operativ mbi ajër *, duke vendosur Volvo Cars në ballë të shërbimeve të lidhura me automjetet. XC40 plotësisht elektrik do të vazhdojë të zhvillohet dhe përmirësohet me kalimin e kohës, në vend se të jetë në kulmin e tij kur të largohet nga fabrika.

"Më në fund po ju japim të njëjtën përvojë në makinën tuaj që keni përdorur në telefonin tuaj, por të përshtatur për ndërveprim të sigurt gjatë vozitjes," thotë Henrik Green, Zyrtari Kryesor i Teknologjisë në Volvo Cars. "Dhe duke prezantuar azhurnime mbi ajër për gjithçka, nga mirëmbajtja deri te veçoritë plotësisht të reja, makina mund të qëndrojë aq e freskët sa produktet tuaja të tjera dixhitale, gjithmonë me karakteristikat më të fundit dhe më të mëdha."

Një nga karakteristikat më të mira të Android Automotive OS është se ai është një sistem operativ Android i njohur për miliona zhvillues, të përshtatur për të kandiduar në makinë. Teknologjia dhe shërbimet e krijuara nga zhvilluesit e Google dhe Volvo Cars janë ngulitur në makinë, ndërsa aplikacione shtesë muzikore dhe mediatike të optimizuara dhe të adaptuara për makina do të jenë në dispozicion përmes Google Play Store.

Ndihmësi Google lejon klientët të bëjnë gjërat e bëra duke përdorur thjesht zërin e tyre për funksionet në makinë si kontrollin e temperaturës, caktimin e një destinacioni, luajtjen e muzikës së tyre të preferuar dhe podcast-eve në aplikacione si Spotify, dhe mbajtjen në kontakt duke për shembull dërgimin e mesazheve.

Ky integrim kontribuon në uljen e shpërqendrimit të shoferit, duke ndihmuar shoferët të mbajnë duart e tyre në timon dhe sytë në rrugë. Asistent Google gjithashtu ju lejon të bashkëveproni me pajisjet tuaja të shtëpisë inteligjente nga makina juaj Volvo.

Google Maps do të jetë në gjendje të sigurojë hartën e rifreskuar dhe të dhënat e trafikut në kohë reale, duke i mbajtur shoferët të informuar në lidhje me situatat e ardhshme të trafikut dhe duke sugjeruar në mënyrë proaktive rrugët alternative, si dhe të sugjerojnë stacionin më të afërt të tarifimit në rrugë.

Të njëjtat të dhëna të pasura dhe të freskëta të hartave do të përdoren për të përmirësuar aftësitë e Sistemeve të Asistencës së Shoferit të Avancuar XC40 (ADAS) duke siguruar informacione të rëndësishme siç janë kufijtë e shpejtësisë dhe kthesat në rrugën drejt makinës.

Volvo Cars gjithashtu vazhdon të zhvillojë softuer dhe shërbime të lidhura, duke përdorur forcën e saj në rritje të inxhinierëve të softuerit dhe platformën e tij të shërbimeve digjitale Volvo On Call.

Për shembull, sistemi i ri infotainment do të jetë plotësisht i integruar me Volvo On Call, duke ofruar karakteristika të reja siç janë monitorimi i statusit të baterisë dhe niveli i karikimit.

Klasikët Volvo On Call të tilla si ngrohja paraprakisht e makinës suaj gjatë ditës së ftohtë të dimrit, gjetja e makinës tuaj në një parking të madh, bllokimi dhe zhbllokimi në distancë dhe ndarja e makinave përmes një çelësi dixhital gjithashtu përfshihen.

 

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800