Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Volvo Cars dhe POC zhvillojnë provën e rrëzimit të helmetave të makinave me biçikletë per here të parë në botë

 

Partneriteti është shembulli i fundit i pozicionit drejtues të Volvo Cars në zhvillimin e sigurisë dhe ambicia e tij për të përmirësuar sigurinë rrugore për të gjithë përmes një qasjeje bashkëpunimi dhe shkëmbimi të njohurive.   Aksidentet midis biçikletave dhe automjeteve shpesh mund të çojnë në dëmtime serioze ose vdekje, kjo është arsyeja pse Volvo Cars ka një strategji të qartë për të shmangur plotësisht këto lloje të aksidenteve me ndihmën e teknologjive aktive të sigurisë.
  Zbulimi i çiklistëve me frena të plotë automatike përdor kamerat dhe radarët e makinës për të zbuluar çiklistët, paralajmërojnë shoferin për një përplasje të menjëhershme dhe zbatojnë frenat nëse është e nevojshme veprime të mëtejshme. Isshtë një zhvillim i frenave automatik të frenimit emergjent të Volvo Cars dhe sistemeve të zbulimit të këmbësorëve, në përputhje me vizionin e tij të sigurisë.   "Ky projekt me POC është një shembull i mirë i frymës sonë pionier në siguri," tha Malin Ekholm, kreu i Qendrës së Sigurisë Volvo Cars dhe një nga inxhinierët kryesorë të sigurisë së kompanisë. “Shpesh zhvillojmë metoda të reja testimi për skenarët sfidues të trafikut. Qëllimi ynë nuk është vetëm të përmbushim kërkesat ligjore ose të kalojmë testet e vlerësimit. Në vend të kësaj, ne shkojmë përtej vlerësimeve, duke përdorur situata të trafikut të vërtetë për të zhvilluar teknologji që përmirëson më tej sigurinë. "   Me mbi 60 çmime ndërkombëtare për siguri, inovacion dhe dizajn, POC ka ndërtuar një reputacion për sfidimin e mençurisë konvencionale dhe duke kërkuar hulumtime, shkencë dhe inovacion të ri për të sjellë përpara mënyra të reja të të menduarit për të zvogëluar aksidentet.   "Ashtu si Volvo Cars, siguria është në qendër të misionit tonë dhe drejton të gjitha idetë dhe inovacionet tona," thotë Oscar Huss, shefi i zhvillimit të produkteve në POC. “Duke bashkëpunuar ngushtë me drejtuesit shkencorë në POC Lab, ne përpiqemi të udhëheqim rrugën për prezantimin e ideve të reja të sigurisë. Standardet e certifikimit janë thelbësore, por ato kurrë nuk duhet të kufizojnë gatishmërinë tonë për të parë përtej parametrave të tyre për të gjetur mënyra më të mira dhe më inovative për të zvogëluar pasojat e aksidenteve. "   Vitet e fundit Volvo Cars është përqendruar në mbrojtjen e njerëzve edhe jashtë makinave të tij. Për shembull, Volvo Cars filloi zbulimin e këmbësorëve me autobrake të plotë në 2010 dhe zbulimin e çiklistëve me frena të plotë automatik në vitin 2013. Të dy teknologjitë vijnë si standarde në të gjitha makinat Volvo si pjesë e paketës së Sigurisë së Qytetit dhe kanë ndihmuar në përmirësimin e sigurisë së përgjithshme të trafikut.   Në një bashkëpunim të mëparshëm, Volvo Cars dhe POC kanë punuar në një pilot për të lidhur helmetat e biçikletave me makina në mënyrë që të ndihmojnë në shmangien e aksidenteve.


https://www.dailymotion.com/video/x7ae36y


Media Contact Volvo Cars
Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.

 
Tags:

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800