Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Range Rover Velar emeruar “Automjeti me e bukur ne bote”

Range Rover Velar është gjykuar si mjeti më i bukur në planet, duke fituar titullin Botëror të Dizajnit të Makinave të Vitit në Çmimet Botërore të Makinave 2018. 

 

Dr Ralf Speth, Drejtor Ekzekutiv i Jaguar Land Rover, tha: "Range Rover Velar është një SUV i shkëlqyeshëm. Modernizmi bindës, dizajn i mrekullueshëm, teknologjia inovative dhe një fokus i qartë në qëndrueshmërinë - çfarë kombinimesh. Ky produkt flet për vete. F-TYPE, Evoque, F-PACE dhe tani Range Rover Velar fiton çmimin e dizajnit "Makina Botërore e Vitit". Kjo do të thotë shumë për ne. Ndihem shumë i nderuar dhe dua të falënderoj të gjithë anëtarët e jurisë për besimin dhe mbështetjen e tyre në inkurajimin e ekipit të Land Rover që të vazhdojë në rrugën e tyre unike. Gjithashtu dua të falënderoj ekipin tonë për pasionin dhe angazhimin e tyre, për të shkuar në një hap shtesë për të lëvizur kufijtë për zgjidhje të jashtëzakonshme ".

 

Dizajni dallues i Range Rover Velar përmban përmasa të përkryer, te optimizuara si dhe një siluetë mahnitëse. Fenerët e saj ultra te hollë Matrix Laser-LED, dorezat moderne dhe “infotainment” me prekje Touch Pro Duo janë të gjitha shenjat dalluese të filozofisë minimaliste të Range Rover.

 

Gerry McGovern, Zyrtar Kryesor i Projektimit, Land Rover, tha: "Evolucioni i vazhdueshëm i filozofisë sonë të dizajnit nxitet nga një përqendrim i pamëshirshëm në krijimin e makinave shumë të dëshirueshme per klientët tanë . Range Rover Velar sjell një dimension të ri të modernitetit në familjen Range Rover me një bollëk të teknologjive inovative, të gjitha duke e bërë këtë makinë një gëzim ne shume aspekte. Jemi të nderuar që juria njohu përpjekjet e palodhur të projektuesve tanë dhe inxhinierë në dhënien e një automjeti me dizajn mahnites, teknologji të përshtatura dhe risi që vijnë së bashku për të krijuar një mjet me qe deshironi ta keni menjehere ".

 

SUV-i luksoz mposhti shume konkurente për të marrë çmimin Botëror të Dizajnit të Makinave të Vitit, të votuar nga juria e World Car Awards, që përbëhej nga 82 gazetarë me ndikim nga 24 vende.

 

Suksesi i Velarit ndjek fitimin e dyfishtë ne 2017 për Jaguar F-PACE. Range Rover Velar supozohet te mbushi hapësirën midis Range Rover Evoque dhe Range Rover Sport.

 

Ai është i disponueshëm me një përzgjedhje prej gjashtë motorëve të fuqisë, duke filluar nga motori Ingenium, e pastër dhe e përgjegjshme 132KW 2.0-litërsh , deri te motori i fuqishëm V6 i fuqishëm 280kw me 3.0 litra V6.

 

 

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800