Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Njihuni me Volvo XC40 hybrid

Përfaqësuesit e markës suedeze kanë njoftuar se varianti tërësisht elektrik i këtij crossover të vogël do të zbulohet para fundit të vitit.

Pa hyrë në detaje për XC40 me zero emetime, Volvo shpalli planet për të pasur makinën e parë elektrike në shitje deri në vitin 2020 në momentin që Tesla Model 3 që rivalizon Polestar 2 u programua për të dalë në rrugë.

Dy modelet do të kenë shumë të përbashkëta pasi të dyja do të jenë të mbështetura në Arkitekturën Modulare Kompakte e kompanisë Lynk&Co e cila është në pronësi të kompanisë mëmë të Volvo, Geely.

Volvo XC40, me çmimin Makina Europiane e Vitit 2018, do të elektrifikohet këtë vit. Makina do të ndjekë gjurmët e versionit T5 Twin Engine që shihni në foto. Ajo kombinon motorin 1.5-litër benzine me motorin elektrik me bateri litium-jon 9.7-kWh, dhe transmetimin automatik me shtatë nivele shpejtësie.

Motori me djegie me tre cilindra prodhon 180 kuaj fuqi dhe punon së bashku me motorin elektrik për të prodhuar output të kombinuar 262 kuaj fuqi.

XC40 plug-in hibride arrin shpejtësinë 100 km/h  për 7.3 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale 205 km/h.

Me vozitje vetëm me karikim elektrik, makina mund të përshkojë deri në 54 kilometra.

/Auto Ekspress

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800